google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Вагітність не омолоджує і не лікує

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Чи стикались ви з фразою «народи і пройде», «вагітність омолоджує організм жінки»? Поставте лайк якщо так.

То я хочу вас розчарувати- народження дітей з більшою імовірністю ускладнить здоровʼя та життя жінки, ніж зробить користь її організму.

Як дерматолог скажу, що стан волосся, акне, атопічного дерматиту, псоріазу- може дещо покращуватись на період вагітності, інколи взагалі зникати. Але це не лікує хвороби, адже вони хронічні, після пологів вони з часом можуть повернутись. Тому порада лікаря завагітніти з метою їх «лікування» є як мінімум не професійна.

Також зрідка жінкам може не пощастити- і їх хвороби можуть катастрофічно загостритись- те ж акне, псоріаз, периоральний дерматит, розацеа або дисгідроз.

У цей період можуть зʼявитись пігментація, розтяжки, варикоз, надмірне оволосіння, судинні родимки, папіломи та звичайні родимки.

Не знаю, не дуже схоже на омолодження.

Під час вагітності організм жінки зазнає багато змін та перебудов. Ці зміни є корисні- вони забезпечують нове життя. Але, як і всі зміни- є і побічні реакції. Жінки можуть мати жахливий токсикоз і нудоту, геморой, псування зубів, болі ( у поясниці, лобку), набряки, набір ваги.

Ментальні особливості теж не обходять стороною- може порушуватись настрій, сон, зʼявлятись депресія, а чого коштує переживання за малюка, налагодження побуту, поганих результатів обстеження і недосипання через нічні годування та хвороби дитини.

Інколи вагітність має ускладнення- гіпертензія, поява діабету, кровотечі, еклампсія ( смертельна загроза), є навіть 4 дерматологічні хвороби, які бувають лише у вагітних- вони супроводжуються нестрепним свербежем шкіри. Вагітність і пологи дуже рідко можуть бути небезпечні для здоровʼя.

Звичайно, деколи жінки мають прекрасну вагітність, без особливостей- але це буває не завжди. Вагітність у нашому середовищі занадто романтизується, тому інколи важко жалітись, якщо всі навколо стверджують що треба себе взяти в руки, насолоджуватися і жінку це оздоровить.

А чи додають молодості пологи?

Ризик травм, ПТСР, розривів, материнської смертності, кровотечі. Це не звучить як оздоровлення.

Також пологи та вагітність можуть залишати наслідки- дістаз, надмірну вагу, опущення органів малого тазу, розтяжки, зміни форми грудей, депресію.

Молодість та здоровʼя- це не лише про фізичне. Після народження дітей життя повністю міняється- ми випадаємо з життя, працювати складно, професійний розвиток теж уповільнюється, навіть на роботу важче влаштуватись- бо ж діти і лікарняні. Такі обставини теж впливають на здоровʼя, і не завжди позитивно.

А чи є бонуси від народження дітей? Є, звичайно- існують дослідження, що народження дитини може полегшити менструальні болі ( але не завжди), зменшується ризик деяких видів раку та склерозу, і у вас прокачаються мультитаскінгові та менеджерські скіли🙂.

До чого я це все пишу? Я не хочу щоб дівчата думали, що вагітність це завжди класно і акне у них пройде від такої приємної процедури. Я б хотіла, щоб до народження дітей ставились відповідально та обдумано, зважуючи усі за і проти. Робили це сплановано разом з партнером, чітко розуміли ризики, а не тому що «часікі тікають» і це вилікує прищі.

Тим не менше, наші дітки - це велике щастя❤️. Посмішка дитини, як на мене, вартує отих всіх недоспаних ночей, хвилювань, складок на тілі і розтяжок. Головне знати- що ваше тіло дало нове життя, і воно не може бути не красивим.

Напишіть у коментарях як проходила ваша вагітність і пологи і що ви думаєте з цього приводу.