google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Розвінчую міфи про папіломи

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Я стикалась з безліччю упереджень про папіломи шкіри, деякі з них заставляли людей бігти їх видаляти, пити непотрібні ліки та стресувати. Якщо ви стикались колись з папіломами – напишіть у коментарях.

1. Звичайні папіломи на шкірі не несуть загрози вашому життю і здоров’ю. Вони не перетворюються на рак, навіть якщо ви їх травмуєте. Не треба робити аналізи крові та переживати. Міф, пов’язаний з раком, бере корені від того, що інколи лікар може сплутати рак шкіри з папіломою, вони деколи схожі, і казати що ось у вас з папіломи рак утворився. Це не так. Рак у тій ділянці з самого початку, просто був схожий на папілому. Щоб не було проблем з діагнозом – лікарі оглядають утвори шкіри дерматоскопом.

2. Поодинокі папіломи зазвичай не свідчать за порушення всередині організму, або якусь страшну хворобу. Не треба без лікаря робити обстеження та переживати. Лише зрідка папіломи можуть бути повʼязані з діабетом, гіпертензією та надмірною вагою. Особливо, якщо папілом багато та є поєднання з почорнінням складок шкіри. Але крім папілом людина буде мати ще симптоми цих хвороб.

3. Я бачу часто рекламу видалення папілом у соцмережах, які залякують, що треба обов’язково їх видаляти, бо вони небезпечні. Це не так. Папіломи несуть лише косметичний дефект, максимум можуть травмуватись, боліти і інфікуватись. Таке ж може бути з будь-якою ділянкою шкіри. Тому їх видалення є за бажанням. Не хочете – не видаляєте. Хочете – видаляєте.

4. Ви боїтесь видалять папіломи, бо вони розсіються, пустять корені чи метастазують? Це нісенітниця. Повторюю, раку та метастазів від папілом не буває. Та і розсіювання самого від видалення не буде. Просто видалення їх не означає виліковування, тому вони і так з часом будуть зʼявлятись, видаляєте ви їх чи ні.

5. Папіломи зазвичай не мають стосунку до вірусу папіломи людини. Назва співзвучна, але закордоном та у нас їх ще називають skin tags (шкірні відростки), акрохордони, фіброепітеліальні поліпи, м'які фіброми.

Їх причина не відома, можливо грає роль: генетика, стан шкіри, вік, вагітність, вага. Але це не вірусна інфекція, не треба їх лікувати противірусними ліками.

Є деякі наукові дослідження про вплив вірусів при їх появі, але поки це непідтверджена теорія. Цей вірус бере участь в утворенні бородавок, кондилом та папілом на слизових оболонках.

6. Саме тому при папіломах не треба пити ліки, «підвищувачі імунітету». Це буде не ефективно з приводу папілом, та і часто такі ліки є бадами з недоведеною ефективністю.

7. Вакцинація від папіломи вірусу не має стосунку до звичайних папілом на шкірі. Вплив вірусів на появу папілом дискутабельний. Вакцинація стосується високоонкогенних штамів папіломавірусу, які є на слизових оболонках та геніталіях. Тому це трохи різні речі. Не плутайте папіломи з бородавками, кондиломами, папіломами на слизових оболонках, які дійсно є вірусної природи.

Я щиро рекомендую вакцинуватись - це профілактика раку, але не для лікування чи профілактики папілом на шкірі.

8. Ну і останнє, не займайтесь самолікуванням. Це може зробити вам більше шкоди ніж сама наявність папілом.

Я стикалась з запаленням, некрозом, інфекцією, поширеним раком (пацієнт думав, що то папілома, і лікував його).

Через те, що люди випалювали їх, мастили чистотілом, перев'язували нитками, відкушували, що тільки з ними не робили. Зверніться до лікаря перш за все, щоб разом вирішити, як діяти.

Ось так виглядають папіломи на шкірі → https://www.instagram.com/p/CyoCtahret9/?img_index=6