google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Що робити, щоб лупа більше не зʼявлялася?

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Лупа – це білувате лущення на шкірі голови. Її поява є швидше симптомом, а не самостійною хворобою. Найчастіше хворобою шкіри голови, що проявляється лупою, є себорейний дерматит (СД).

Це, до речі, одне з найпоширеніших захворювань шкіри голови. Причина появи СД достеменно не відома, проте генетика – основна теорія виникнення. За наявності СД спостерігається періодичне запалення шкіри та поява лущення в так званих себорейних зонах: шкіра голови, вуха, брови, крила носа. Крім цього процесу, також відбувається дисбаланс мікробіому шкіри голови та надмірне розмноження грибків, які в нормі живуть на шкірі. Саме тому в лікуванні зазвичай використовують два компоненти – протизапальний і протигрибковий. Майже всі шампуні від лупи, по суті, є протигрибковими, адже нормалізують оцей баланс грибків на шкірі.

Це все зрозуміло, а як же мені вилікувати СД? Це складне запитання, адже «вилікувати» раз і назавжди не вдасться, оскільки СД – хронічна хвороба. Це означає, що її природа – повторюватися знову і знову, такою вона вже є.

Що ж тоді робити? Навіть якщо хвороба хронічна, це не означає, що ви не можете мати гарну шкіру. Можете, але для цього слід дбати про шкіру постійно. Адже ліки та засоби догляду, які в нас є, не виліковують лупу, а лише зменшують прояви хвороби. Тому коли ви користуєтеся ліками чи спеціальними шампунями – шкіра ок, перестаєте – отримуєте знову загострення.

Саму схему лікування вам підбере лікар, з огляду на багато факторів (ваш вік, локалізацію проявів тощо). А от як правильно доглядати за шкірою голови, підкажу я:

1. Уникайте гарячої води та надмірно гарячого повітря фена чи кондиціонера.

2. Відмовтеся від агресивних процедур на шкірі голови та тугих зачісок.

3. Придбайте шампунь від лупи, я зазвичай рекомендую аптечні серії.

Важливо, щоб шампунь сприяв відновленню балансу мікробіому шкіри голови, мав у складі активний інгредієнт дисульфід селену з антигрибковими властивостями та саліцилову кислоту для відлущувальної дії.

Зверніть увагу, що на аптечній полиці є дерматологічні шампуні, які не тільки сприяють усуненню лупи, а ще мають у складі керамід, що захищає та відновлює волосся.

Спершу щодня промилюйте ним голову кілька хвилин, також промилюйте вуха, брови та бороду. Віддайте перевагу подвійному намиленню. Робіть ще щодня, аж поки лупа не зникне, а далі перейдіть на підтримувальне застосування - 1 раз на 5-15 днів.

Промилюйте шкіру голови, навіть якщо у вас вже немає лупи, для профілактики.