google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Лікування шкіри під час вагітності

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Перш за все, якщо у вас є хвороби шкіри, які ви періодично або постійно мастите кремами/мазями, проконсультуйтесь з вашим дерматологом і запитайте чи їх можна продовжувати. Деякі ліки можна подовжувати, а деякі – замінюємо на безпечніші.

Відмініть всі ваші БАДи, вітаміни для волосся/нігтів/шкіри та інші «покращувачі». Як мінімум це не ефективно, максимум – такі таблетки можуть мати негативний вплив на плід. Це ніхто толком не досліджував.

Ніякого алкоголю під час вагітності. Не втирайте його, не робіть компресів, бовтанок, не припікайте ним ранки.

Не засмагайте, адже під час вагітності збільшується ризик пігментації. Тому користуйтесь СПФ-кремом постійно на відкриті ділянки шкіри.

Також не займайтесь самолікуванням. Бо часто мазі є у наших аптечках, і люди мастять ними все, що зʼявилось на шкірі. Якщо у звичайних ситуаціях ці наслідки ще коректуються, то у вагітних – це задача з зірочкою. У безпечних опцій розгрібання наслідків є набагато менше.

Обовʼязково лікуйте ваші хвороби шкіри, якщо вони загострились чи зʼявились під час вагітності. Зазвичай вони не смертельні, але можуть бути доволі надокучливі через свербіж, або яскравий висип на лиці. Ви не маєте страждати від шкірних захворювань під час вагітності (чухатися, ходити у масці чи тональному кремі) тільки тому, що боїтесь застосувати ліки. Ера «терпи, жінко» пройшла. Вагітні теж люди, і є багато дозволених опцій лікування, якщо у вас захворіла шкіра. Безперечно, не всі ліки можна і не всі будуть мега-ефективні, але лікуємо хворобу з лікарем і не терпимо.

Які дерматологічні ліки уникаємо під час вагітності?

Перш за все це ретиноїди, антибіотики та протигрибкові внутрішні (переважно тетрациклін, Доксициклін тощо), внутрішні ліки – гормони, цитостатики, креми з сильними стероїдами та ін.

Які ліки слід припинити перед плануванням вагітності?

Більшість внутрішніх ліків, а також ті, що вище у списку.

Які засоби з догляду за шкірою можуть бути небезпечні?

Більшість безрецертурних косметичних засобів є безпечні. Уникайте ретинолу, гідрохінону, високих концентрацій сечовини та ін.

Як перевірити, чи ваші ліки безпечні при вагітності?

Я користуюсь сайтом https://www.drugs.com . У розділі вагітність та лактація, ввівши англійською діючу речовину, можна прочитати вичерпно все, що на сьогодні відомо про цей препарат. Перекладач від Гугл допоможе тим, кому важко англійською.

Чи можна видаляти утвори шкіри, робити косметичні процедури чи лазер?

Видаляти новоутвори шкіри, заморожувати їх зазвичай можна. Лазерну епіляцію, косметичні агресивні процедури та ін'єкції слід перервати.

Якщо у вас важка хвороба шкіри і ви приймайте цитостатики, імунобіологічні ліки тощо, то зроблю вам злісне зауваження, бо вам було заборонено вагітніти коли приймаєте ці медикаменти. Тому негайно зверніться до свого лікаря.