Зробіть репост, аби більше людей скористались корисними порадами.
Медичні процедури у дітей бувають болючі: вколоти вакцину, взяти аналіз крові, розкрити гнійник, видалити утвір на шкірі, поставити катетер, медичні маніпуляції зі статевими органами. Наше завдання – полегшити неприємні відчуття. Тому діткам лікарі не будуть робити щось неприємне, якщо на це немає потреби (наприклад, не лікувати бородавки у малих дітей, якщо знаємо, що вони самі пройдуть, або дати ліки у вигляді сиропу, а не уколу у сідницю). Також варто уникати лишніх косметичних процедур, пірсингу, адже це лишній стрес для малюків.
1. Найпоширенішим методом є використання знечулюючого крему - крем Емла. Він діє на глибину 5 мм у товщі шкіри і конкретно там де його намастити. Щоб він подіяв треба час- 30-45 хв, також слід покрити пластирем або плівкою. Обережно застосовуємо на слизові оболонки, у дітей до 3 міс, уникаємо великої площі нанесення крему- бо може бути надмірне всмоктування та як наслідок метгемоглобінемія. Не застосовується передчасно народженим діткам.
Загалом цей крем є ефективний та безпечний у діток. Зрідка може спричиняти дерматит, побіління, почервоніння або набряк шкіри. Продається без рецепту, ціна біля 500 грн.
2. Холод та вібрація. Перед неприємною процедурою, можете застосувати прикладання холоду на кілька хвилин. Є спеціальні девайси, які вібрують та охолоджують. Це Buzzy- вібруючий прилад з охолоджуючими компонентами, які слід перед тим охолодити і прикласти до місця, яке хочете знечулити на 1 хв. Ціна біля 45 доларів на Амазоні.
3. Парацетамол або ібупрофен: ці знеболюючі ліки можуть бути корисні при накладанні гіпсу, зміні пов’язок, введенні та видаленні дренажу, поперековій пункції, зняття швів, обробці рваних ран та щепленнях. Даємо дитині за 15-30 хв до процедури, дозу рахуємо згідно віку та ваги.
4. Седативні засоби- це ліки, які можуть допомогти зменшити тривогу та страх. Вони можуть бути корисними для зменшення болю, якщо ваша дитина дуже хвилюється через процедуру. Призначаються лише лікарем.
5. Розчин сахарози або глюкози. Цікаво, що солодкий розчин полегшує біль під час процедур у немовлят віком до 18 місяців. Дають за кілька хвилин до маніпуляції, інколи і під час процедури. Існують готові розчини в ампулах. Готують також самостійно, за вказівкою лікаря. Дозування розраховується індивідуально. Цей метод має певні протипоказання.
Також є важливо, щоб ви пояснили дитині заздалегідь:
- що відбувається під час процедури
- де це відбудеться
- що вона може відчувати.
Не обманюйте дітей- що процедура не буде боліти. Не лякайте діток «уколом» чи лікарем, якщо дитина не слухняна або провинилась.
Також може бути корисне відволікання під час проведення неприємних маніпуляцій.
Для немовлят до шести місяців: грудне вигодовування, погойдування, погладжування, присутність сім'ї, брязкальця або інші дитячі іграшки, спів.
Для малюків від шести місяців до двох років: грудне вигодовування, видування бульбашок або вітряк, іграшки та книжки, які створюють шум або з кнопками для натискання, спів, світлові іграшки, читання книг.
Для дітей старшого віку: дихання з надуванням живота, видування бульбашок або вітряк, рахункові ігри, читання книги або цікавих завдань, подумати про улюблений вид спорту, сімейне свято, шкільну гру чи заняття; розповісти захопливу історію.