Якщо ви помітили у себе або своєї дитини дивну дірочку у шкірі біля вуха, то найімовірніше ви маєте справу з передвушним синусом. Синус – означає канал. Тобто це є такий тонкий канал у шкірі з отвором на її поверхні та сліпим кінцем у глибині. Вони можуть бути симетричні, або тільки з одного боку. Близько 1% населення має такий синус біля вуха. Ви зустрічали такий? Напишіть у коментарях.
Яка причина?
Шкіра людей утворюється на перших періодах розвитку ембріона. Таке трапляється, що випадково вона формується не вірно та утворюється така аномалія у шкірі.
Найчастіше їх можна побачити біля вуха (передвушний синус), але буває і на шиї, але не часто.
Чи вони небезпечні?
Самі по собі синуси не є небезпечні. Але деколи туди заходить інфекція. Запалення тої зони проявляється набряком, біллю, почервонінням. Інколи такі синуси поєднуються з кістами, коли цей канал на кінці розширюється наче кулька. Зрідка синус може створювати серйозну проблему – часті інфекції, а інколи ураження є дуже сильне.
Лікарі, оглядаючи малюків, завжди звертають увагу на такі аномалії шкіри, адже вони можуть зрідка бути симптомом генетичних вад, які потребують виявлення. Зазвичай це ті, які пов’язані зі слуховим апаратом та урогенітальною системою.
Іншими, менш поширеними синусами є ті, які знаходяться на шиї – це глотковий, тироглосальний та бронхогенний синуси. Ці синуси теж можуть утворювати кісти (інфікуватись і запалюватись та роздуватись наче кулька) або фістули, коли цей канал досягає глотки, кореня язика або бронхів відповідно.
Ці синуси потребують хірургічного лікування.
Що робити з синусом?
Загалом така дірка у шкірі - це нічого страшного. Якщо ви помітили це у своєї дитини, або у себе, то не хвилюйтесь, ви особливі. Зверніться до педіатра або сімейного лікаря.
Якщо лікар виключить всі загрозливі ситуації, тоді живіть своє щасливе життя з синусом.
Якщо він буде запалюватись, то зверніться теж до лікаря, він призначить ліки, швидше за все антибіотики.
Якщо такі запалення будуть часті, то потрібно буде хірургічно його забрати. Якщо у вас рідкісний синус на шиї - його треба буде одразу хірургічно лікувати.
Не потрібно синус давити, запихати голку туди, закладати мазь, міряти його глибину, припікати чи колупатись там.
Доглядайте як за звичайною шкірою: мийте з милом, зволожуйте, захищайте від сонця та не торкайтесь брудними руками.