google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Дарсонваль не лікує

Бакіко Катерина
Оригінал допису

Дарсонваль позиціонують, як прилад для лікування акне й різних хвороб шкіри, випадіння волосся, омолодження, хвороб нервової системи, безсоння, виразок у роті, геморою, артриту, болів у мʼязах, тобто всього до чого можна тою паличкою дотягнутись.

Розберемо чи дійсно він такий цілющий.

Як він працює?

Дарсонваль – прилад, який випромінює високочастотні хвилі. Ці струми впливають на шкіру через спеціальний наконечник, нагріваючи її.

Чи він ефективний?

Є статті на наукових майданчиках MEDLINE, PEDro, SciELO, PubMed, LILACS і CAPES про експериментальні дослідження на людях, які використовували цей метод лікування. Але є багато запитань до параметрів у них, якими оцінювали результати, та низька методологічна якість.

Простими словами, жодне з досліджень переконливо не довело, що він щось лікує і є повністю безпечний, а ті дослідження, які вказували, що начебто людям краще від процедур, були виконані у поганій якості. Ми не можемо лікувати людей чимось, що не до кінця вивчене.

Використання дарсонвалю немає у переліку рекомендацій щодо лікування хвороб шкіри чи волосся. Немає, адже він не достатньо ефективний, а у протоколах зібрані рекомендації про найефективніші ліки й способи лікування.

А як щодо косметичних переваг?

Прилад широко використовується у косметичних салонах. Його можна самостійно купити додому. Він позиціонується, як засіб для омолодження, боротьби проти зморшок й акне.

У 2002 році Управління з контролю за продуктами й ліками США (FDA) схвалило перший радіочастотний пристрій для зменшення мімічних зморшків. Є невелике дослідження 2017 року про позитивний вплив радіочастотних хвиль на контур шкіри. У 2018 році на 70 жінках досліджували зменшення зморшок застосуванням такого приладу. Начебто вони відмітили покращення. У 2017 році дослідники вивчали вплив радіочастотної терапії на жирову тканину обличчя і з позитивними результатами.

Але, знову ж таки, дослідження базуються за особистих відчуттів піддослідних, мають малу вибірку пацієнтів, погану якість оцінки результатів. Наукові дані, що підтверджують ефективність радіочастотної підтяжки шкіри дуже обмежені. Висновок: вчені й лікарі повинні провести більше досліджень, щоб довести її переваги.

Чи процедура з Дарсонвалем має недоліки та побічні дії?

Перш за все це ціна, прилад не з дешевих. Та і час, який ви витрачаєте, зусилля, на те, щоб опромінювати себе «чарівною-паличкою». Затягування з ефективним лікуванням інколи є доленосне.

Якщо лікувати дарсонвалем рубцеве випадіння волосся, до прикладу, то ця хвороба буде прогресувати і на рубці волосся вже ніколи не виросте. Натомість поширення хвороби можна зупинити потужними ліками.

Найчастіша побічна дія дарсонвалю- надмірне опромінення, яке може призвести до опіку. І проявлятись болем, почервонінням, набряком, потемнінням шкіри.

Американське онкологічне товариство зазначає, що, хоча довгострокові наслідки радіочастотної терапії досі невідомі, немає переконливих доказів, які вказують на серйозні ризики для здоров’я від тривалого опромінення.

Прилад дарсонвалю дорогий, чи варто витрачати кошти та на те, що імовірно є неефективним?

Чи варто гаяти час та сили на процедури, які можуть ніяк не повпливати на вашу хворобу?