google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Бальзам «Зірочка» – радянський фуфломіцин

Бакіко Катерина
Оригінал допису

«Зірочка» – радянський медичний спадок зі специфічним душком, баночку з яким ще і неможливо нормально відкрити.

Кому мастила бабуся ним скроні від головного болю? А під носом? Памʼятаєте запах? Напишіть у коментарях.

У радянські часи медицина мала багато недоліків, тому популярними ставали засоби самолікування. Їх люди наділяли магічними властивостями, особливо якщо це щось «натуральне», «без хімії».

Таким став бальзам «Зірочка». Розроблений у Вʼєтнамі у 1954 році та розтиражований та весь СРСР. Копійчана мазь з чудодійним ароматом застосовувалась з метою лікування майже всього: і від болю голови, суглобів, спини, і хвороб шкіри, і профілактики вірусних інфекцій, укусів.

Бальзам зроблений на основі вазеліну, ланолін, камфора та пахучих ефірних олій.

Бальзам «Зірочка» аж ніяк не лікує головний біль і не проникає у голову чи кровотік, якщо ви намастите його на скронях. Ефірні олії не мають чудодійних властивостей, це просто приємний аромат.

Цей бальзам не перешкоджає інфікуванню вірусами та не є профілактикою при інфекціях. Ну як може олія та вазелін мати противірусні властивості?

Він абсолютно не лікує шкіру, максимум – помʼякшить пʼяти або загрубілості. Але обʼєму явно мало, щоб користуватись для шкіри. Можна мастити укуси комах, але ефект на рівні крему з ментолом.

Він не лікує суглоби, болі у спині, бо мазь не проникає у глибокі тканини – це раз, і не має у своєї у складі діючих лікарських речовин – два.

Чому ж тоді стає декому легше після «Зірочки»?

Зірочка – знахідка для любителів самолікування, тривожних людей зі схильністю до самонавіювання. Бальзам має специфічний «лікарський» запах, і вони щиро вірять, що їх лікує. Тому хвороби, які і самі минають чи спровоковані тривогою/стресом, дійсно можуть ставати легшими, але внаслідок ефекту плацебо, а не через ліки.

Викиніть «зірочку» зі своїх аптечок, дайте почитати своїм мамам/бабусям цю статтю і зробіть корисний репост, щоб більше людей це прочитало.

Це не ефективний засіб, замість періодичного нанесення, слід звернутись до лікаря.

Нехай «Зірочка» кане у небуття, як все радянське.