google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

10 проблем шкіри у немовлят, які НЕ треба лікувати

Бакіко Катерина
Оригінал допису

1. Міліа та збільшення сальних залоз на носі.

Дрібні білуваті прищики на шкірі у малих дітей, які виникають переважно на лиці. Може бути їх багато, розсіяно або згруповано. Зникають самостійно за кілька тижнів чи місяців. Небезпеки не несуть. Але можуть бути симптомом деяких генетичних вад.

2. Пітниця.

Висип у діток, переважно від перегрівання. Це поширені червоні прищики або пухирці, можуть відшаровуватись. Бувають на голові, лиці, тулубі. Зникають самостійно як тільки тригер- тепло та надмірна вологість зменшена.

3. Токсична еритема новонароджених.

Висип, який виглядає як червоні прищики або гнійнички на фоні почервоніння шкіри. Зазвичай починається з лиця і тоді розповсюджується на тіло та кінцівки. Може бути скрізь по шкірі, крім долонь та підошв. Виникає переважно на 1-2 добу після народження. Зникає зазвичай впродовж тижня.

4. Неонатальний пустульозний меланоз.

Виникає рідко, переважно у темношкірих. Має 3 фази і часто шкіра є починає хворіти вже при народженні або внутрішньоутробно. Спершу виникають прищики, гнійнички, які потім злущуються. Це займає не багато часу. Далі на їх місці є коричнева пляма, яка може існувати кілька місяців.

5. Пухирі від смоктання.

Вони виникають на вигляд як порожнини з прозорим вмістом у місцях шкіри, які дитина смокче- пальці, руки, губи. Може бути помітно одразу після народження або зʼявитись згодом після активного смоктання.

6. Неонатальне акне.

Висип у вигляді дрібних червоних прищиків та гнійничків на шкірі щік, носа, всьому обличчі, шиї, тулубі. Суб’єктивно ніяк не турбує дітей. Висип може червоніти від тривалого плачу, перегрівання, гарячої води. Виникає зазвичай у перші 2 тижні життя, і триває до 6 тижнів.

7. Монголоподібна пляма.

Можна помітити вже під час народження. Виглядає як сіро-блакитна пляма у дитини на спині або сідницях. Зникає самостійно переважно до 4 років.

8. Лососевидна пляма.

Це судинна «родимка». Виникає найчастіше на повіках, між бровами, потилиці. Дитину не турбує. Може періодично червоніти від плачу або перегрівання. Зникає у більшості випадків самостійно за кілька років.

9. Злущення шкіри.

Це фізіологічний процес зміни верхнього шару шкіри, не повʼязаний з харчуванням мами або авітамінозом. Проходить самостійно.

10. Молочні кірочки.

Являють собою ще не до кінця налаштовану роботу сальних залоз шкіри. Зазвичай небезпеки не несуть, і з віком зникають самостійно, можуть періодично наростати.

Чи було у ваших діток схоже? Напишіть у коментарях.