В медицині існує «закон парних випадків». Коли до тебе на прийом, приблизно в один і той самий час, звертаються 2 людини з одною проблемою.
Instagram працює за іншими законами, але щось таке також відбувається. Можливо десь хтось щось сказав і дірект наповнюється питаннями типу: «Чи правда що АІТ зменшує оваріальний резерв?».
Давайте про це поговоримо.
По-перше. Оваріальний резерв зменшується щодня. Чи ви здорова жінка. Чи ви вагітні. Чи ви приймаєте КОК. Йому все одно. Фолікули вмирають. Таке життя.
Друге. АІТ це захворювання, коли імунна система, по тільки їй відомій причині, атакує щитовидну залозу. Набиває її лімфоцитами, які руйнують клітини щитовидної залози. Залишки клітинок потрапляють в кров - і на них виробляються антитіла (АТПО, АТТГ), які є маркером аутоімунного процесу. Тобто, завдяки ним ми знаємо шо шось не то. А от чому це відбувається поки не відомо. Дефект/поломка імунної системи (ну не всієї, одної якоїсь ланки).
І ця аутоагресія призводить до розвитку гіпотиреозу (зниження функції щитовидної залози) і необхідності прийому тироксину.
Якщо є одна поломка, то вище шанс на те, що буде і друга. Наприклад аутоімунне випадіння волосся (та спершу треба виключити очевидні причини), чи цукровий діабет 1 типу (теж аутоімунне захворювання, тільки тут руйнуються бета-клітини підшлункової), чи зниження оваріального резерву і тому подібне.
І тут запитання: це все відбувається через АІТ чи тому, що імунна система трохи паламалась?
Чим вас залякували?