Памʼятаю, як в дитинстві мама годувала мене з ложки манкою( беее) за маму, тата і ще потрібно було відкрити рот щоб заїхав літачок. Завдяки своєму досвіду я так не робила своїм дітям, бо ці вмовляння мені страшно не подобались, як і манка🤢
Як ви здогадались, вмовляння, а тим паче, змушування - шкодять дитині .
Тут у мене знов флеш бек, тепер з садочка. Я остання лягала спати , бо мене карали через те, що я щось не їла.
Я знаю, що всі хочуть якнайкраще, а також бояться залишити дитину голодною. Проте такі підходи не працюють на користь.
Отже:
Не потрібно наполегливо пропонувати їжу хворій дитині без апетиту. Згадайте свої відчуття під час хвороби, коли їсти не хочеться взагалі. А от поїти потрібно.
Препарати, які стимулюють апетит не принесуть бажаної користі. На стосунки з їжею вони не вплинуть, а шкоду спричинити можуть.
🎠 Мультики, книжки, іграшки. Це відволікає. Прийом їжі це-ритуал. Коли дитині вкладають їжу у рот, поки вона дивиться мультик або дивиться в книжку самостійно їсти дитина навчиться не скоро, оскільки відсутня концентрація на процесі вживання їжі. Також гірше виробляються ферменти для її засвоєння.
Покарання. Наколи не забуду хлопчика, якого силою тримали поки від не поїсть, а якщо тарілка не була чиста йому не купували певну іграшку. Їжа не буде асоціюватися з задоволенням. Лише з негативом.
А той хлопчик тепер підліток, якому лікують розлад харчової поведінки.
Порівняння. Тут поставте себе на місце дитини, але зараз, коли Ви дорослі і Вас порівнюють при всіх (наприклад з колегою). Чи вплине це на прихільність і до діла і до колеги ?
Годування однією молочною залозою через певний інтервал часу і суворо протягом встановленого часу.
Тут також можна уявити себе: чи могли б Ви їсти по таймеру з однієї тарілки, якшо відчуваєте, що є друга ?
Чи змушували Вас їсти в дитинстві?