google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Надмірна пітливість

Сєрова Анна
Оригінал допису

Немовлята, як дорослі та діти, пітніють, щоб допомогти охолодити тіло.

Особливо, влітку, необхідно розглядати потовиділення, як ознаку того, що дитині занадто спекотно , і їй, можливо, потрібна допомога, щоб охолонути.

Іноді у дітей пітніє все тіло або ви можете помітити вологість у певних ділянках: як руки, ноги чи голова. Це цілком нормально. Справа в тому, що ми маємо більше потових залоз у певних ділянках.

Це правда, що в окремих випадках надмірна пітливість може сигналізувати про проблеми зі здоров’ям. Давайте розглянемо, що її викликає, та коли слід відвідати педіатра.

Нічне потовиділення зазвичай поділяють на первинне (регулярне потовиділення, яке відбувається під час глибокого сну або коли в кімнаті тепло) і вторинне (потовиділення, спричинене станом здоров’я ).

Якщо дитина пітніє так, що має мокру постільну білизну, дистанційно чути хрипи під час сну + тривалі паузи між вдихами, не набирає вагу, має проблеми з апетитом, схудла, лихоманку, яка не повʼязана з ГРВІ або встановленою причиню - це привід звернутися до лікаря.

Глибокий сон: діти часто потіють у фазі глибокого сну.

Коли ваша дитина глибоко спить її крихітне тіло наполегливо працює, щоб регулювати себе. Тож воно можуть навіть прокинутися в середині цього циклу сну з вологою шкірою вночі, або вдень.

Забагато шарів одягу: багато багатошарового одягу або накривання дитини шарами ковдр може призвести до підвищення температури тіла та подальшого потовиділення. Це може небезпечно. Бо може бути причиною СРДС

Висока кімнатна температура та погана вентиляція можуть викликати дискомфорт у немовлят, і вони можуть пітніти. Потовиділення є природним механізмом захисту організму від перегріву. Поєднання потовиділення з почервонінням шкіри може свідчити про перегрів тіла

Положення. Немовлята, які ще не можуть рухатися самостійно і можуть перебувати в одному положенні протягом кількох годин можуть відчувати тепло і більше пітніти

Ідіопатичний гіпергідроз - стан або симптом, причина якого невідома. Це надмірне потовиділення без основного захворювання чи іншої чіткої причини.

Більшість немовлят із таким захворюванням мають таку ж кількість і розмір потових залоз, як і люди, які не потіють надмірно. Однак потові залози працюють активніше, можливо, через підвищену активність

Плач може зробити дитину втомленою та виснаженою, і це може призвести до потовиділення. Цей вид потовиділення зазвичай зникає, коли дитина перестає плакати.

Маю надію,допис буде корисним для вас 🫶