google-play Про проект Згода користувача Політика конфіденційності

Тече сірка або складні питання про отит

Самофал Юлія
Оригінал допису

❗️ВИПАДОК З ПРАКТИКИ:

Дитині 2 місяці, скарги на нежить і підвищення температури. При огляді знаходжу виділення з вуха, з обох вух виділення гною. Питаю батьків, чи помічали виділення з вуха. Отримую відповідь, що помічали і це тече сірка, місяць тому, коли дитина теж хворіла і було так само, лікар сказав, що це виділення сірки, тому не хвилювались

▶️ Так от, БУДЬ-ЯКІ виділення з вуха має побачити очно лікар. В нормі з вуха нічого не тече. Може бути сірка, може бути більш рідка, особливо коли дитина хворіє, але вона яскраво-жовта і точно не витікає. Максимум забруднює трохи перехід слухового каналу у вушну раковину. На жаль, не всі лікарі володіють отоскопією, тому саме батьки повинні мати настороженість.

👂🏻Запалення середнього вуха (отит) далеко не завжди супроводжується болем, іноді запідозрити досить важко, особливо у маленьких дітей. Коли вухо «тече», це ускладнений отит, який вимагає іншої тактики лікування, тривалішого лікування.

❓Якщо «потекло» вухо, це недодивився лікар?

✅ Ні. Чи ускладниться отит, чи ні, залежить від агресивності збудника, від реакції організму і тільки потім від наших дій. Іноді ми можемо цьому зарадити, коли на огляді бачимо гнійний отит. Саме в таких випадках, лікар наполягає на прийомі антибіотику

❓Чи потрібно здати аналіз крові, щоб визначити чи потрібен антибіотик при отиті?

✅ Ні. Отит - це в першу чергу клінічний діагноз, лікування призначається на підставі того, що ми бачимо при огляді вуха. Часто зміни в крові «запізнюються», коли вже почались ускладнення.

❓Чи при кожному отиті середнього вуха потрібен антибіотик?

✅ Ні. Необхідність прийому антибіотику сильно знижується, якщо дитина має щеплення від пневмококу. Це дає більше можливості лікарю для спостереження. Далеко не кожен отит є гнійним. Але це рішення виключно за лікарем.

❗️Ну і нагадаю, вушні палички НЕ ВИКОРИСТОВУЮТЬ для гігієни вух. Ніколи, нікому